Svečana podelitev fakultetnih Prešernovih nagrad, priznanj in zahval najboljšim študentom

V ponedeljek, 29. novembra, ob 11. uri smo na fakulteti podelili Prešernove nagrade, priznanja in zahvale najboljšim študentom. Dogodek je potekal v živo ter prek spleta.

Hvala vsem prejemnikom in ostalim študentom, ki nam kažete svojo odličnost in nam dajete nov zagon za oblikovanje vedno bolj kakovostnih študijskih programov. Ponosni smo na vaše delo ter vam želimo še vsaj toliko uspehov!

Univerzitetna Prešernova nagrada+

Univerzitetno Prešernovo nagrado za leto 2021 sta prejela:

Gašper Gajšek in Klara Rešetič

Delo: Zasnova in razvoj večdisciplinarne blagovne znamke

Mentorica: doc. mag. Petja Zorec

Fakultetni Prešernovi nagradi+

Fakultetni Prešernovi nagradi za leto 2021 sta prejela:

• Luka Šantl

Delo: Ustvarjanje kratkega animiranega filma po lirski predlogi

Mentor: doc. dr. Jure Ahtik

Somentor: viš. pred. dr. Andrej Iskra

• Jure Klokočovnik

Delo: Izdelava litofana z uporabo 3D-tiska

Mentorica: prof. dr. Deje Muck

Pohvale za sodelovanje za nominirana dela v okviru tem za Prešernove nagrade študentom v letu 2021 +

Pohvale za sodelovanje so prejeli študenti za nominirana dela v okviru tem za Prešernove nagrade študentom v letu 2021:

• Rok Pušnar

Delo: Športni modrci iz recikliranih sintetičnih prej

Mentorica: izr. prof. dr. Tatjana Rijavec

• Nina Šalomon

Delo: Ilustriranje in oblikovanje knjige o razvoju tipografije

Mentor: doc. dr. Nace Pušnik

• Brina Vidic

Delo: Med oblačilom in skulpturo

Mentorica: prof. Elena Fajt

Priznanje za najboljšo doktorsko disertacijo za študijski leto 2020/21 +

Priznanje za najboljšo doktorsko disertacijo za študijski leto 2020/21 je prejel:

• Tilen Balaško

Delo: Termodinamični model visoko temperaturne oksidacije orodnih jekel za delo v vročem

Mentor: prof. dr. Jožef Medved
Somentorica: izr. prof. dr. Maja Vončina

Priznanja za najboljše študente za študijsko leto 2020/21+

Priznanja za najboljše študente so prejeli:

• Katja Oselj

Študentka 3. letnik univerzitetnega študijskega programa Geologija (štud. leto 2020/21) je imenovana za najboljšo študentko na Oddelku za geologijo Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani s povprečno oceno 9,92.

• Julija Laznik

Študentka 2. letnika univerzitetnega študijskega programa Geotehnologija in okolje (štud. leto  2020/21) je imenovana za najboljšo študentko na Oddelku za geotehnologijo, rudarstvo in okolje Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani s povprečno oceno 9,82.

• Matija Arzenšek

Študent 3. letnika univerzitetnega študijskega programa Inženirstvo materialov (štud. leto 2020/21)  je imenovan za najboljšega študenta na Oddelku za materiale in metalurgijo Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani s povprečno oceno 10.

• Tomaž Žigon

Študent 2. letnika magistrskega študijskega programa Načrtovanje tekstilij in oblačil (štud. leto 2020/21) je imenovan za najboljšega študenta na Oddelku za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje Katedre za tekstilno in oblačilno inženirstvo Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani s povprečno oceno 9,83.

• Petra Lapajne Povirk

Študentka 1. letnika magistrskega študijskega programa Grafične in interaktivne komunikacije (štud. leto 2020/21) je imenovana za najboljšo študentko na Oddelku za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje Katedre za informacijsko in grafično tehnologijo Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani s povprečno oceno 10.

• Zala Hrastar

Študentka 1. letnika magistrskega študijskega programa Oblikovanje tekstilij in oblačil (štud. leto 2020/21) je imenovana za najboljšo študentko na Oddelku za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje Katedre za oblikovanje tekstilij in oblačil Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani s povprečno oceno 9,8

Priznanja študentom za izjemne dosežke 2021+

Priznanja ŠTUDENTOM za IZJEMNE dosežke 2021 sta prejela

• Klemen Vodopivec

kot aktualni prejemnik oglaševalskega Kanskega leva.

• Urška Medved

za delovanje na področju sodobnega plesa in performansa, vpeljevanje tekstilij v prostor (samostojna razstava SLEDI, cikel performansov LETEČI HORIZONTI in HOME SWEET HOME) ter za osvojeno prvo mesto na natečaju Olga Birfeldts Konstpris, Bengfortsh (Bengsfrotsh kommun) na Švedskem.

Foto: Jaka Ceglar