Razpis Danubius Young Scientist Award 2021_interni rok za izbor nominacij; Interni rok za nominacijo kandidatov članic UL je 1. 4. 2021 (do 12.00 ure)

Odprt je  razpis Danubius Young Scientist Award 2021.

Gre za razpis, ki ima namen nagraditi mlade raziskovalce z izjemnimi dosežki v njihovi znanstveni dejavnosti in rezultatih, ki se povezujejo s Podonavsko regijo.

Nominirani so lahko kandidati, ki imajo slovensko državljanstvo* ter katerih znanstveno delo katerekoli znanstvene discipline ustreza naslednjim kriterijem:

-znanstvena odličnost in inovativni pristop k akademskemu delu,

-tematska pomembnost znanstvenega dela, ki se nanašajo na zadeve oz. probleme Podonavske regije,

-relevantnost znanstvenega dela izven nacionalnih meja, potencial kandidata (npr. integracija v mednarodne mreže, udeležba pri znanstvenih/raziskovalnih projektih, pedagoške izkušnje itn.).

Več o pogojih si prosim preberite na uradni spletni strani razpisa.

*da ima kandidat slovensko državljanstvo je pogoj, ki ga preverjajo naknadno v postopku izbora za posamezno državo, uradno pa ni zapisan v objavi razpisa.

Število nominacij na organizacijo (Univerzo v Ljubljani) je omejeno na največ 3. Izbrani trije kandidati morajo prihajati iz različnih fakultet ali oddelkov znotraj organizacije.

Interni rok za nominacijo kandidatov članic Univerzi v Ljubljani je 1. 4. 2021 (do 12.00 ure). Vsaka članica lahko pošlje do največ 3 predloge nominacij.

O oddanih nominacijah Univerze v Ljubljani bo odločala Komisija za raziskovalno in razvojno delo (KRRD).

*Dokumenti morajo biti predloženi v angleškem jeziku (izjema: prejeti akademski naziv) in sestavljeni iz naslednjih delov:
A) največ 2 strani povzetek znanstvenega dela (npr. doktorska disertacija, znanstvena publikacija itd.) In njegov poseben pomen za Podonavje (,
B) življenjepis, vključno s seznamom objav (bibliografijo) kandidata (največ 3 strani),
C) kopija dokumenta, ki se nanaša na podelitev najvišjega prejetega akademskega naziva (pogoj – max. 5 let po magisteriju ali doktoratu).
Združite dele A) in B) v eno datoteko (po možnosti v pdf formatu), C) kopija akademske stopnje pa je lahko ločen dokument.