Vabilo na spletni dogodek »Predstavitev priložnosti za sodelovanje v okviru EIT Manufacturing«; 4.12.2020

Vljudno vabljeni, da se udeležite dogodka z naslovom »EIT Manufacturing: predstavitev razvojnih priložnosti za podjetja in raziskovalce«, ki bo potekal v petek, dne 4.12. med 10.00 in 12.45 uro preko ZOOM (povezavo na dogodek pridobite s prijavo preko prijavnega obrazca).

Vabilo_UL_EUprojekti

EIT Manufacturing je vozlišče organizacij na področju proizvodnje, podprto s strani Evropskega inštituta za inovacije in tehnologije (EIT) in Evropske Unije. Združuje evropske raziskovalne organizacije in proizvodna podjetja z namenom, da evropskim izdelkom, postopkom in storitvam dodajo edinstveno vrednost in navdihujejo za ustvarjanje globalno konkurenčne in trajnostne proizvodnje.

Program dogodka:

10:00 – 10:15 Dobrodošlica in kratek uvod v vozlišče EIT Manufacturing
izr. prof. dr. Franci Pušavec, Fakulteta za strojništvo, UL
10:15 – 11:00 Introduction to EIT Manufacturing and the Co-Location Center East in Vienna, presenting opportunities for the manufacturing sector and modes of engagement, as well as upcoming events and activities.
g. Johannes Hunschofsky, EIT Manufacturing
11:00 – 11:15 Vprašanja in odgovori (v angleškem jeziku)
11:15 – 11:35 Podpora raziskovalcem (razvojne pogodbe, ustanavljanje odcepljenih podjetij)
ga. Urša Jerše, Pisarna za prenos znanja Univerze v Ljubljani
11:35 – 11:55 Predstavitev podpore EIT, primer sodelovanja podjetja: Inovacije v elektromobilnosti – razvoj in izdelava motorjev Inwheel
dr. Matej Biček, direktor razvoja, Elaphe d.o.o.
11:55 – 12:15 Predstavitev podpore EIT, primer raziskovalnega sodelovanja: Projekt EIT InnoEnergy: Profiliranje hladilnih stolpov – analiza delovanja hladilnih stolpov
prof. dr. Marko Hočevar, Fakulteta za strojništvo, UL
12:15 – 12:45 Razprava

Dogodek je nastal v sodelovanju z EIT Manufacturing in Pisarno za prenos znanja UL. Dodatne informacije so razpoložljive prek e-pošte: franci.pusevec@fs.uni-lj.si in jernej.kovac@fs.uni-lj.si.