Nov CELSA Research Fund razpis in Matchmaking Event

Spoštovani!

Cilj CELSA mreže, katere članica je Univerza v Ljubljani, je spodbujati raziskovalno sodelovanje med člani mreže, izmenjava praks ter iskanje rešitev za težave, s katerimi se sooča Evropa. CELSA sklad (The CELSA Research Fund) podpira skupne raziskovalne projekte med raziskovalci vsaj dveh partnerjev CELSA, od katerih mora biti eden od partnerjev KU Leuven. Skupni raziskovalni projekti CELSA so namenjeni pripravi projektnih prijav na razpise Obzorja Evropa.

Za boljše povezovanje raziskovalcev CELSA mreže, podporo in spodbujanje razvoja novih projektnih idej in prijav KU Leuven predlaga novo pobudo. S tem sporočilom vljudno vabimo vse raziskovalce Univerze v Ljubljani, da razmislijo o idejah za oddajo projektnih prijav na naslednji razpis CELSA (ali drugi razpis v okviru programa Obzorje Evropa) in pri tem sodelujejo pri povezovanju z drugimi partnerji CELSA mreže.

Za podporo projektnim idejam in povezovanju je odprt poziv »Call for expressions of interest«, ki ga oddate preko naslednjega obrazca: Expression of Interest (google.com). Rok za oddajo interesa je 21.9.2022 do 17.00 ure.

Oktobra 2022 bodo vsi raziskovalci, ki bodo oddali interes, obveščeni o predlaganih povezavah z drugimi člani mreže.

V četrtek, 10. novembra bo v Leuvnu (Belgija) skupen »matchmaking« dogodek, na katerem bi zainteresiranim raziskovalcem omogočili srečanje v živo za namen priprave oddaje projektnega predloga na razpis CELSA. Na tem dogodku bodo prestavljene podrobnosti prijave na CELSA razpis in možnosti za nadaljnje prijave projektov na razpise Obzorje Evropa. Udeležbo UL raziskovalcev na CELSA dogodku bi sofinancirali tudi iz Razvojnega sklada UL, glede na razpoložljiva sredstva proračuna.

Nov 7. razpis CELSA Research Fund je že objavljen na spletni strani: GeDOCumenteerd – Research funding (kuleuven.be)Informacijo o internih pravilih UL pri prijavi in izvedbi projektov CELSA najdete na intranetni strani: CELSA sklad – Domov (uni-lj.si). Rok za prijavo na CELSA razpis v letu 2022 je 15. december 2022.

Vse zainteresirane raziskovalce in raziskovalke prijazno vabimo k sodelovanju pri iniciativi.

Connect with CELSA researchers

Submit a short expression of interest by September 21 to connect to researchers from CELSA institutions to submit a proposal for the upcoming CELSA (or other) calls.

CELSA aims at promoting research collaboration between its members, to exchange practice at both policy and operational level, and together to find solutions for the major problems Europe is facing. The CELSA Research Fund supports collaborative research projects between researchers of at least two CELSA partners, of which one must be KU Leuven, with the purpose of leveraging their efforts towards future Horizon Europe applications. The next deadline is December 15.

The CELSA matchmaking initiative will provide prospective applicants with an opportunity to meet with international partners and discuss ideas for joint projects and build consortia for the upcoming CELSA (or other) calls. We are planning a live event in Leuven on Thursday November 10 to allow interested partners to engage in the final preparatory steps for a CELSA (or other) project proposal submission. In this event, good practices of former CELSA projects will be presented, details of the CELSA application procedure will be highlighted and opportunities for follow-up projects in the Horizon Europe scheme will be shared with the audience.

The initiative includes following steps:

September 21

Submit your expression of interest as soon as possible but not later than September 21, 5pm.

Between September 21 and September 28 the Research Coordination Offices of each CELSA institution will match each expression of interest with relevant researchers.

October 6

Get in touch with like-minded researchers who are enthusiastic about initiating a dialogue on research collaboration on your topic of interest.

October 6 – November 9

Possibility to connect online to discuss research collaboration

November 10

Possibility to participate in a physical matchmaking event in Leuven (travel and accommodation costs are the expenses of the own researcher or institution)