Obvestilo in poziv glede razpisa INTERREG EURO-MED 1st call: Governance projects, odprt do 24.5.2022

Obveščamo vas o novem razpisu INTERREG EURO-MED, ki je odprt do 24.5.2022 do 12:00.

Več informacij o razpisu, prihodnjih načrtovanih dogodkih in drugih oblikah pomoči glede prijave projektov najdete na: https://interreg-euro-med.eu/en/call-1-governance-projects/

Razpis predvideva prijavo dveh tipov projektov: Thematic community projects (TCP) in Institutional dialogue projects (IDP)., ki morajo vsebinsko soditi v eno od spodaj naštetih

4 misij:1.) Strengthening an innovative sustainable economy

2.) Protecting, restoring and valorising the natural environment and heritage

3.) Promoting green living areas

4.) Enhancing sustainable tourism

Predvidena vrednost razpisa je okrog 36 milijonov EUR (80% Interreg sredstva + 20% nacionalno/lastno sofinanciranje).

Indikativno se predvideva financiranje samo osem (8) 7-letnih projektov.  Projektni konzorcij mora biti sestavljen iz najmanj šestih (6) partnerjev iz različnih držav Interreg Euro-MED področja.

Razpis predvideva omejitev števila prijav na posamezno organizacijo (več o tem glej st. 24 v Terms of reference) in sicer lahko oddamo samo eno prijavo kot koordinator, ali pa sodelujemo v dveh partnerskih projektih različnega tipa (TCP in IDP). Vse članice pozivamo, da nam do ponedeljka, 14. marca 2022, do 12:00 na e-naslov projekt@uni-lj.si sporočijo ali imajo interes prijaviti projekt kot Lead partner (LP) ali kot projektni partner (v tem primeru je potrebno navesti tip projekta: thematic community projects (TCP) ali Institutional dialogue projects (IDP)). Ena članica lahko posreduje samo en interes. V interesu je potrebno sporočiti vsaj osnovne podatke glede vsebine projektne prijave (za več informacij smo vam na voljo).

Če bo s strani več članic  izkazan interes za sodelovanje v tem projektnem razpisu, bo predvidoma v marcu organiziran usklajevalni sestanek. Podrobnosti glede sestanka bomo prejeli nakladno.

Prijazno prosimo, da se strogo držite predvidenih rokov, saj bo možno upoštevati samo tiste interese, ki bodo prispeli do roka.