Prijavite se na praktično delavnico Inovator.UL!

KOMU JE DELAVNICA NAMENJENA?

Delavnica je namenjena raziskovalcem in študentom, ki so se pri svojem raziskovalnem delu že srečali z vprašanji in izzivi zaščite svoje intelektualne lastnine (IL) in iščejo praktične nasvete, kako se lotiti patentiranja ali drugih oblik zaščite IL. Delavnica je primerna tako za tiste, ki se s tematiko soočajo prvič, kot tudi za tiste, ki so že prijavljali patent in si želijo poglobiti znanje.

PREDAVATELJI

• Urša Jerše, vodja Pisarne za prenos znanja UL
  • Andrej Černetič, Pisarna za prenos znanja UL
  • Samra Šećerović, Urad RS za Intelektualno lastnino
  • Peter Alešnik, Vodja Službe za prenos znanje in tehnologij UM
  • Carsten Prusko, evropski in nemški patentni zastopnik, Zacco Europe

PROGRAM DELAVNICE

• 00–11.05Uvodni nagovor: Prof. dr. Boštjan Markoli, prorektor Univerze v Ljubljani za področje internacionalizacije in kakovosti
  • 05–11.15 Predstavitev Pisarne za prenos znanja: Urša Jerše, vodja Pisarne za prenos znanja UL
  • 15–11.25Postopek prijave in prevzema službenega izuma na Univerzi v Ljubljani: Andrej Černetič, Pisarna za prenos znanja
  • ODMOR
  • 30–11.50Patentno varstvo v Sloveniji: Samra Šećerović, Urad RS za Intelektualno lastnino
  • 50–12.10 Zaščita patenta v tujini: Dr. Carsten Prusko, evropski in nemški patentni zastopnik, Zacco Europe (v angleškem jeziku)
  • 10-12.30Iskanje patentne dokumentacije po patentnih bazah: Peter Alešnik, Vodja Službe za prenos znanje in tehnologij UM
  • 30–12.40 Vprašanja

KDAJ IN KJE?

Delavnica bo potekala 24. marca 2022 od 11.00 do 12:30 prek spletnega orodja ZOOM. Udeležba je brezplačna. Delavnica bo potekala v slovenskem in angleškem jeziku. Prevod ni zagotovljen. Delavnica bo snemana in objavljena na you tube kanalu Pisarne za prenos znanja.

KAKO SE PRIJAVITI?

Na delavnico se prijavite najkasneje do 23. marca prek Zoom registracije. Po uspešni registraciji boste po e-pošti prejeli povezavo do spletnega dogodka.

Za več vprašanj smo na voljo na ipr@uni-lj.si.