Vabilo k sodelovanju med univerzo in industrijo z industrijskega vidika, delavnica (20.2.2023 ob 13.00 PO PROGRAMU)

Pisarna za prenos znanja UL vabi  k sodelovanju med univerzo in industrijo z industrijskega vidika, dalavnica bo potekala v okviru projekta Eutopia Train.

Cilj usposabljanja je opolnomočiti raziskovalce in doktorate z boljšim razumevanjem industrijske miselnosti, industrijskih razvojnih procesov + kako začeti pogovore s podjetji:

Oris programa:

Industrijsko stališče:

• Organizacija raziskav in razvoja ter strateška usmeritev podjetja Domel
  • Kako se podjetje odloči za nov raziskovalni projekt (in kateri podatki vplivajo na odločitve).
  • Nasveti za raziskovalce, ki želijo delati s podjetji.
  • Vprašanja in odgovori

Stališče raziskovalca /TTO:

• Kako se pogovoriti s podjetjem/partnerjem: koliko povedati in kdaj razkriti pravo količino informacij
  • Kje in kako omrežiti s podjetji.
  • Kaj jih predstaviti (in kaj ne).
  • Nastavitev omejitve med odprtim pogovorom in zahtevami NDA.

Te teme bodo predstavili:

• Dr. Janez Rihtarsic, vodja oddelka za raziskave in razvoj v skupini Domel.

O podjetju Domel: Domel je inovativno podjetje, saj je več kot tretjina letnega prometa dosegla pri prodaji izdelkov, razvitih v zadnjih treh letih. Podjetje sodeluje z razvojnim oddelkom številnih mednarodnih podjetij, univerz in inštitutov. Tako domelski izdelki kot njegove tehnologije in orodja so večinoma rezultat lastnih razvojnih in proizvodnih dejavnosti, ki se nadgrajejo v sodelovanju z zunanjimi partnerji.

• Prof. dr. Andrej Kos: vodja Laboratorija za telekomunikacije, Fakulteta za elektrotehniko. Predsednik uprave za inovacije na Univerzi v Ljubljani. Raziskovalec na področju IT/digitalizacije.
  • Katja Cergol, LLM, Urad za prenos znanja, Univerza v Ljubljani. V uradu zagotavlja pravno pomoč pri varstvu in izkoriščanju intelektualne lastnine. Po izobrazbi je pravnica z izpitom za državno pravo in izpitom za predstavnika za modele in blagovne znamke.

Obrazec za registracijo je na voljo tukaj.

Po registraciji boste prejeli povezavo povečave do dogodka.

Morebitna vprašanja pošljite na Simona.Rataj@uni-lj.si, ppz.uni-lj.si