VABILO: Statistični dan z raziskovalci 2023, 17. maj 2023, ob 9.00, Fakulteta za družbene vede, Ljubljana / prijave do 12.5.2023

Vabljeni na drugi Statistični dan z raziskovalci.

Statistični dan z raziskovalci 2023 bo v sredo, 17. maj 2023, ob 9.00,  na Fakulteti za družbene vede, Ljubljana

Prijave: prek spletnega obrazca,  do petka, 12. maja 2023.

Udeležba je brezplačna.

Dogodek organizira Statistični urad RS (SURS) v sodelovanju z raziskovalci. Na njem bodo raziskovalci predstavili štiri zanimive raziskovalne prispevke, pri katerih so v okviru analize uporabili tudi SURS-ove podatke. SURS bo predstavil možnosti dostopa do podatkov za raziskovalni namen.  Cilj dogodka je predstaviti primere, kaj vse je mogoče narediti s SURS-ovimi podatki, spodbuditi uporabo statistike v širši raziskovalni skupnosti, s tem pa pripomoči k njenemu razvoju na SURS-u.

Več o programu in vsebini prispevkov si lahko preberete na spletni strani.

Dodatna pojasnila na e-naslovu raziskovalci.surs@gov.si.