Uporaba Teams za študente – aktivirajte si svoj izvod Office365!

Za uporabo Teams učilnic potrebujete aktivno zbirko Office365 ki jo imate kot študentje UL na voljo brezplačno!

Za dostop do inštalacije potrebujete vašo digitalno identiteto na UL ki jo uporabljate za prijavo v VIS. Uporabniška imena imajo obliko e-naslova (npr. jn1234@student.uni-lj.si).

Navodila iz strani UL:

Najprej je potrebna aktivacija licence Office 365 – na tej povezavi lahko aktivirate dostop do storitev Microsoft Pisarna 365. Ko boste storitev aktivirali boste lahko uporabljali spletna orodja Microsoft Pisarna 365. Z aktivacijo storive boste dobili tudi dostop do programske opreme Microsoft Pisarna 365, ki jo boste lahko namestili na svoj računalnik. Nalaganje te strani traja nekoliko dlje, saj podatke sproti prenašamo k partnerju.

Pisarna 365 – ta povezava vodi v spletni vmesnik za dostop do storitev Microsoft Pisarna 365. Preusmerjeni boste na zunanjo stran, kjer se boste morali prijaviti z digitalno identiteto – uporabniškim imenom in geslom.

Digitalne študentske identitete centralno upravlja Univerza v Ljubljani, zato se v primeru težav obrnite se na
helpdesk na Univerzitetni službi za informatiko