5. mednarodni kongres o interakciji med ljudmi in računalniki, optimizaciji in robotskih aplikacijah  bo organiziran med 8.-10. junijem 2023 – Istanbul, Turčija (Hybrid).

Cilj kongresa je združiti znanstvenike, strokovnjake, inštruktorje, ne-govermentalne organizacije in predstavnike zasebnega sektorja skupaj deliti in razpravljati o teoretičnem in praktičnem znanju v znanstvenem okviru. Poleg vrhunskih predstavitev raziskovalnih papirjev na področju interakcije med človekom in računalnikom, optimizacije in robotike, kongres služi kot multidisciplinarno platformo za razpravo o aktualnih vprašanjih na inženirskih področjih.

HORA 2023 organizirata Nacionalna tehnična univerza “Politehnični inštitut Kharkiv” in Univerza Tokat Gaziosmanpasa.

HORA 2023 tehnično sponzorira oddelek IEEE Turčija.

Jezik kongresa je angleščina ali turščina.

Vse predložitve papirja bodo dvojno slepe, pregledane in ovrednotene na podlagi izvirnosti, raziskovalne vsebine, pravilnosti, pomembnosti za konferenco in berljivost.

Za dodatne informacije obiščite spletno stran kongresa.