Aktivnost Noč raziskovalcev: Dan geologije, Idrija – četrtek, 23.9.2021

Dan geologije, Idrija – četrtek, 23.9.2021

Učenje v naravi preko lastnih izkušenj je najučinkovitejši način učenja. Tega načela se držijo tudi v Geoparku Idrija, saj že vrsto let uspešno povezujejo vse okoliške osnovne šole: OŠ Idrija, OŠ Spodnja Idrija, OŠ Črni Vrh nad Idrijo in OŠ Cerkno. Vsako leto gostujoča osnovna šola v sodelovanju z Geoparkom Idrija pripravi pester enodnevni program za sedmošolce s številnimi delavnicami, predavanji in predstavitvami. K sodelovanju so povabljeni tudi domači strokovnjaki in poznavalci tega okolja, kar zagotavlja visoko kakovost izvedenih aktivnosti. Tako učenci kot tudi učitelji se na tak način spoznavajo s pestro naravno in kulturno dediščino posameznih območij znotraj Geoparka Idrija, poleg tega pa z druženjem krepijo medsebojne vezi.

Mreža šol 2021 je že osma izvedba za povrstjo in bo potekala v četrtek, 23. 9. 2021 v Idriji. Sodelujoči učenci bodo v okviru delavnic z naslovom Dan geologije spoznali pomen in uporabo geologije v vsakdanjem življenju. Delavnice so del aktivnosti v okviru projekta ”Noč ima svojo moč” (Evropska noč raziskovalcev 2021) kjer Oddelek za geologijo (NTF-UL) sodeluje kot pridruženi partner. Delavnice bodo izvedli geologi raziskovalci različnih inštitucij (Oddelek za geologijo NTF-UL, Geološki zavod Slovenije, Prirodoslovni muzej Slovenije, Zavod RS za varstvo narave), ki delujejo pod okriljem Sekcije za promocijo geološke znanosti Slovenskega geološkega društva.

Na delavnicah bo sodelovalo 200 učencev iz osnovnih šol Idrija, Sp. Idrija, Črni vrh in Cerkno.

Več o dogodkih: https://www.nocmoc.eu/#dogajanje