Danubius Young Scientist Award 2024 – poziv k oddaji nominacij, UL interni rok za nominacijo kandidatov: 29. marec 2024

Odprt je razpis Danubius Young Scientist Award 2024, katerega cilj je nagraditi mlade raziskovalce z izjemnimi raziskovalnimi dosežki in rezultati v Podonavski regiji.

Za nagrado se lahko potegujejo raziskovalci, ki izpolnjujejo naslednje kriterije:

• izkazujejo znanstveno odličnost in inovativni pristop k akademskemu delu,
  • se tema njihovega znanstvenega dela navezuje na vprašanja/izzive Podonavja,
  • je njihovo znanstveno delo relevantno tudi izven meja Slovenije,
  • izkazujejo potencial (npr. vključenost v mednarodne mreže, sodelovanje pri znanstvenih projektih, pretekle objave, pedagoške izkušnje) ter
  • so prejeli magisterij / doktorat pred max. 5 leti (= po 1. januarju 2018), formalne starostne omejitve ni.

Novost letošnjega razpisa je, da se za nagrado lahko potegujejo tudi raziskovalci, ki nimajo slovenskega državljanstva, so pa zaposleni na kateri od slovenskih raziskovalnih organizacij.

Nagrajen bo en raziskovalec oz. raziskovalka iz Slovenije, pri čemer lahko posamezna institucija (Univerza v Ljubljani) nominira največ 5 kandidatov oz. kandidatk. Izbrani kandidati oz. kandidatke morajo prihajati iz različnih fakultet oz. oddelkov znotraj organizacije.

INTERNI IZBOR

Vsaka od članic lahko predlaga največ tri kandidate. Popolne vloge*, pripravljene na podlagi razpisnih zahtev, pošljite na naslov projekt@uni-lj.si. Interni rok za nominacijo kandidatov je 29. marec 2024.

*Dokumenti morajo biti predloženi v angleškem jeziku (izjema: kopija prejetega akademskega naziva) in v treh PDF datotekah:

1. Imenovanje kandidatke/kandidata s strani fakultete (priporočilno pismo (»recommendation letter«)) – največ 1 stran.
  2. Dokument, ki vsebuje naslednje podatke:
    1. povzetek znanstvenega dela (npr. doktorska disertacija, znanstvena objava, članek) in njegov poseben pomen za Podonavje ter
    2. življenjepis, vključno s seznamom objav (bibliografijo) kandidata – skupaj največ 3 strani.
  3. Kopija listine o pridobljenem najvišjem znanstvenem nazivu kandidata (pogoj – max. 5 let po magisteriju ali doktoratu).

V e-mail (poleg pdf prilog) vključite še osnovne podatke kandidatke oz. kandidata:

• ime in priimek ter