Eutopia poziva raziskovalce k prijavam na razpis “Young Leaders Academy”; prijave do 30. 6. 2021

30.4.2021 se je v okviru mreže evropskih univerz EUTOPIA odprla prijava na razpis »Young Leaders Academy« (YLA), katerega namen je podpreti poklicni razvoj raziskovalcev z vseh partnerskih univerz EUTOPIA in izmenjave med njimi.

Razpis je namenjen raziskovalcem od 2 do 12 let po zaključku doktorata, ki so zaposleni na eni izmed partnerskih univerz zveze EUTOPIE. Člani YLA bodo imenovani za obdobje dveh let. Univerza v Ljubljani bo sprejela 3 kandidate, ki bodo svoj mandat začeli septembra 2021. Za vsakega izbranega kandidata so na voljo posebna sredstva za mobilnost v višini 5000€.

Člani »Young Leaders Academy« bodo sestavljali skupnost perspektivnih neodvisnih voditeljev raziskovalcev na ravni zveze EUTOPIA, ki bodo delili in spodbujali evropske vrednote in vizijo zveze o medsebojno povezanem akademskem okolju. Preko »Young Leaders Academy« bodo dobili priložnost da:

• razvijejo svoje vodstvene sposobnosti na področju raziskovanja, s pomočjo posebnega programa usposabljanja;
  • sodelujejo v interdisciplinarnih izmenjavah in mreženju, tako z drugimi člani »Young Leaders Academy« kot s širšo raziskovalno skupnostjo EUTOPIA;
  • začnejo raziskovalno sodelovanje znotraj zveze EUTOPIA;
  • prispevajo k razvoju učnih enot za študente, ki temeljijo na izzivih;
  • delujejo kot ambasadorji zveze EUTOPIA.

Več informacij najdete v priloženem dokumentu in tukaj: https://eutopia-university.eu/young-leaders-academy/

Izpolnjeno prijavnico naj kandidati v PDF obliki pošljejo na e.mail naslov: polona.juvancic@uni-lj.si , skupaj z akademskim CV-jem in pismi podpore.

Prijava je možna do 30. 6. 2021

Priloga: YLA-Programme-description-final