Geološke delavnice, online – petek, 24.9.2021

Na Geološkem zavodu Slovenije bomo na Noč raziskovalcev 2021 v petek, 24. 9. 2021, v okviru projekta ”Noč ima svojo moč” pripravili dan odprtih vrat. Ta dan bomo obeležili z geološkimi delavnicami za učence, možnostjo ogleda prostorov in laboratorijev za študente ter različnimi predavanji za širšo javnost.

Pri organizaciji geoloških delavnic sodelujemo z Oddelkom za geologijo (NTF-UL) in Slovenskim geološkim društvom, ki letos v projektu sodelujeta kot pridružena partnerja. Za učence bomo pripravili interaktivna predavanja, kratke delavnice in aktivnosti, ki bodo skupaj predstavljale geološko vedo. Sodelujoči učenci bodo spoznali različne vidike geologije, ki vsakodnevno oblikujejo naše življenje – od mineralov in kamnin, kot surovin za izdelavo izdelkov, do podzemne pitne vode. Uporabljena učna pot jih bo pripeljala do stopnje, kjer bodo lahko pridobljeno znanje uporabili v praksi, saj je vsebina vseh delavnic neposredno prenosljiva v vsakodnevno življenje.

Delavnice bodo potekale online z interaktivnimi predstavitvami iz prostorov Geološkega zavoda Slovenije in Naravoslovnotehniške fakultete. Na delavnicah bo sodelovalo 250 učencev iz več Ljubljanskih šol.

Več o dogodkih: https://www.nocmoc.eu/#dogajanje