M_oder maraton: Pet odličnih raziskovalnih zgodb prejemnic in prejemnikov študentske Prešernove nagrade UL, 16. marca 2022, s pričetkom ob 10.uri

Spoštovani,

Muzej in galerije mesta Ljubljane (MGML) ter Univerza v Ljubljani (UL) vas vabita na M_oder maraton, ki bo jutri, 16. marca 2022, v Mestnem muzeju Ljubljana (Gosposka 15). Maraton se začne ob 10. uri (urnik je spodaj). Lahko se udeležite poljubnega števila predavanj.

Na maratonu petih predavanj bodo o svojih dosežkih in dognanjih spregovorile prejemnice in prejemniki študentske Prešernove nagrade UL. Ta dan bo potekal tudi dan odprtih vrat, zato med odmori vabljeni na vodstvo po aktualnih muzejskih razstavah. Predavanja in vodstva so odprta za javnost in brezplačna, potrebna pa je prijava na prijava@mgml.si.

Urnik predstavitev:

10.00 Gašper Gajšek in Klara Rešetič, Naravoslovnotehniška fakulteta UL: Zasnova in razvoj večdisciplinarne blagovne znamke

12.00 Aljaž Kavčič, Fakulteta za matematiko in fiziko UL: Mikroskopija in senzorika skozi sipajoča tkiva z uporabo optičnih mikroresonatorjev

14.00 Matej Milijaš Jotić, Biotehniška fakulteta UL: Mehanizem delovanja insekticidnih proteinskih kompleksov iz gobe bukov ostrigar (pleurotus ostreatus) na membrane črevesnega epitela ličink koruznega hrošča (diabrotica virgifera virgifera)

16.00 Maša Vozlič, Fakulteta za farmacijo UL: Vpliv fosfonskih prevlek na biokompatibilnost fluorescenčnih nanodelcev

18.00 Ester Premate, Biotehniška fakulteta UL: Raziskovanje prehranjevalnih spletov v ekstremnih okoljih: primer podzemnih rakov na območju Dinaridov

Med predavanji vas ob 11.00, 13.00, 15.00 in 17.00 uri vabimo na vodstva po aktualnih muzejskih razstavah.

Vljudno vabljeni.