Nov razpis transnacionalnega programa Interreg Podonavje (predviden rok razpisa: december 2018)

Ob skorajšnjem odprtju tretjega razpisa programa Transnacionalnega sodelovanja Interreg Podonavje je prejšnji teden potekal informativni dan, ki ga je organizirala Služba vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko (SVRK).

Prezentacije iz dogodka najdete na naslednji povezavi: http://www.eu-skladi.si/sl/evropsko-teritorialno-sodelovanje/transnacionalno-sodelovanje-1/uploadana-gradiva/info-dan-danube-3-razpis-29-11.2018

PODONAVJE

(Interreg Danube Transnational Programme)

Spletna stran: http://www.interreg-danube.eu/
Razpis: Predviden rok odprtja razpisa je v mesecu decembru 2018 (dokumentacija že na voljo) – Povezava na razpis
2-stopenjski razpis: 1.Faza: Expression of Interest

2.Faza: Application form

ESRR sredstva: 60M€
Stopnja sofinanciranja ESRR: 85%, ni predfinanciranja

15% lastno financiranje

Spletno orodje: eMS
NCP: SVRK – Duša Sodnik dusa.sodnik@gov.si (tel.št.:01/400-3477)
Specifične prioritete razpisa: –          Inovativno in družbeno odgovorno Podonavje

–          Okoljsko in kulturno odgovorno Podonavje

–          Povezano in energetsko odgovorno Podonavje

–          Dobro upravljano Podonavje

Upravičene države 14 upravičenih držav:

–          9 EU držav članic

–          3 EU članice kandidatke (Srbija, Črna Gora in BiH)

–          2 sosedne države (Ukrajina in Moldavija)

Pomembne informacije: 1.       Bodite pozorni na določene omejitve razpisa pri specifičnih ciljih 1.1.,1.2.,2.1. in 3.1.

2.      Vodilni partner, ki mora biti lociram v EU državi članici, se ne sme spreminjati v fazi prijave na razpis (med prvo in drugo fazo razpisa).

Razpis programa Interreg Podonavje ne predvideva omejitev sodelovanja upravičenih institucij, torej ni omejitev pri prijavah znotraj Univerze v Ljubljani.

Prijavljate se v imenu in s podatki Univerze v Ljubljani, zato ime fakultete dodate v oklepaju.