Obvestilo EU komisije o pozivu za izražen interes za sodelovanje pri projektu v okviru Instrumenta za evropsko sosedstvo (ENI) na področju kulture in izobraževanja

EU komisija nas je obvestila o pozivu za izražen interes za sodelovanje pri projektu v okviru Instrumenta za evropsko sosedstvo (ENI) na področju kulture in izobraževanja.

Elementi projekta:

• Gre za 4 letni projekt, v okviru programa EU4Dialogue,
  • višina sredstev je 3 milijone evrov,
  • naslavlja mladino, tako ženske kot moške v izobraževalnem procesu pri preprečevanju konfliktov (učitelje, učence, študente in profesorje),
  • izvajal se bo v petih državah: Armenija, Azerbajdžan, Ukrajina, Moldova in Gruzija,
  • rok za oddajo je 25.5.2020.

Evropska komisija zaproša za delitev te informacije, predvsem z javnimi zavodi, ki delujejo na teh področjih, če bi morda imeli potencialni interes za upravljanje te komponente programa.

Evropska komisija bi želela izvajanje aktivnosti programa preko konzorcija agencij držav članic, specializiranih za zunanje sodelovanje na področju izobraževanja in kulture (kot na primer Goethe Institute, DAAD, Alliance Francaise, Società Dante Alighieri…). V posebnih primerih pa lahko konzorcij sodeluje tudi z nevladnimi organizacijami, da olajša dostop do konfliktnih skupnosti.

Več informacij o projektu ter ustrezen kontakt je v priponkah in spodnjem sporočilu.

EU4Dialogue_Letter for the EoI to the ENI Committee

EU4Dialogue_Overview project activities

EU4Dialogue_Description of the project

EU4Dialogue_Explanatory Note

Z lepimi pozdravi,

Sektor za razvojno sodelovanje in humanitarno pomoč

Ministrstvo za zunanje zadeve Republike Slovenije Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Slovenia Gregorčičeva 25-25a SI-1000 Ljubljana Slovenija

Dear ENI Committee members,

In view of the recent launch of the Call for Expression of Interest for the EU-funded project on improved exchange (regional, intra-regional and/or with the EU) through education and culture as means of conflict transformation, Ref.: ENI/2019/041-750 and ENI/2020/041-969, we would like to inform you that the relevant documents (Letter for the EoI to the ENI Committee, Explanatory Note, Description of the Project and Overview of the project’s activities) have also been uploaded onto CIRCABC for your information. Further details about this Call for Expression of Interest may be found therein.

Please note that interested parties can submit their Expressions of Interest directly to DG NEAR C1 no later than 25/05/2020 (15:00 Brussels time). These should be sent to the following email address: NEAR-C1@ec.europa.eu.

Kind regards, ENI Committee Coordinator