2. Razpis MSCA COFUND EUTOPIA-SIF; prijave do 10.1.2022 preko spletnega portala – Application portal

Obveščamo vas, da je od 20.9.2021 odprt drugi razpis projekta MSCA COFUND EUTOPIA-SIF podoktorske štipendije 2021/2022.

Povezava na uradne dokumente 2. razpisa EUTOPIA SIF in povezavo do prijave: https://eutopia-university.eu/sif-fellowships-second-call/ .

Glede na lanski razpis je pri samem postopku prijave predvidenih nekaj ključnih novosti, in sicer:

• Pre-application matchmaking (priporočljivo, ampak neobvezno): od 20.9.2021 do 25.10.2021:

Kandidati preko platforme oddajo kratek povzetek s ključnimi besedami. Koordinator projekta CY Cergy Pariz bo te povzetke ob zaključku matchmaking faze (25.10.2021) posredoval na kontakte izbranih raziskovalnih pisarn (torej tudi vam). Predvideno je, da naj bi raziskovalne pisarne sodelovale s tujim raziskovalcem pri izboru primerne raziskovalne skupine oziroma mentorja, saj je raziskovalnih skupin na Univerzi v Ljubljani enostavno preveč, da bi navajali vse in bi jih raziskovalci izbirali povsem sami. Če posredovan osnutek ne bo primeren za raziskovalne dejavnosti, ki potekajo na vaši članici lahko osnutek posredujete meni. V vsakem primeru bom – kot local program manager – vključena v kopijo komunikacije in vam bom na voljo in v pomoč po najboljših močeh.

• Letter of Support nov kriterij ta uspešno prijavo (eligibility):

Zgoraj opisan postopek služi tudi temu, da tuji raziskovalec lažje pridobi Pismo podpore/Letter of Support. Za uspešno prijavo na UL mora kandidat pridobiti »Letter of Support« podpisan s strani potencialnega mentorja in dekana, zato je posebej pomembno, da ustrezno odreagiramo na povpraševanje dobrih raziskovalcev in jim pomagamo do zainteresiranih mentorjev.

• Raziskovalci UL se lahko prijavijo na razpis z mentorjem ene izmed EUTOPIA univerz, ne pa tudi z mentorjem iz UL.
  • Prav tako razpis zahteva, da se v primeru izbire, raziskovalec 100% zaveže projektu, kar pomeni, da ne sme biti zaposlen drugje. V praksi je razpis torej primeren za raziskovalce z začasnimi pozicijami na UL, ki bi si želeli kariero graditi v tujini.

Univerza v Ljubljani (UL) sodeluje v projektu EUTOPIA SIF kot projektni partner in bo v sklopu drugega razpisa financirala 2 izkušena tuja raziskovalca, ki se bosta za obdobje dveh (2) let zaposlila na članicah UL. V okviru zaposlitve je predvideno, da se raziskovalcu nudi tudi »sekundiranje« (secondments) in krajše obiske (study visits, tranings) v akademskem in ne-akademskem sektorju. Podobno lahko tudi UL gosti sekundiranje raziskovalca, ki bo izbran na drugi Univerzi EUTOPIE.

Spletna stran razpisa: EUTOPIA-SIF
Odprtje razpisa: 20.09.2021
Obdobje za  »pre-application matchmaking« 20.9.2021 – 25.10.2021
Rok oddaje projektne prijave: 10.1.2022 preko spletnega portala – Application portal
Začetek izvajanja projekta v primeru pridobitve sredstev: September 2022
Prijavitelji (pogoji): Izkušeni raziskovalci (ER – Experienced Researchers) z doktoratom ali raziskovalci brez doktorata, vendar z najmanj 4 letnimi raziskovalnimi izkušnjami (ni starostne omejitve) + vsaj 1 pismo podpore  + vsaj 2 priporočilni pismi
Pravilo mobilnosti: ključna zahteva je fizična mobilnost – pogoj: raziskovalec ni delal ali prebival v državi gostitelja več kot 12 mesecev v zadnjih treh (3) letih pred rokom za oddajo projektne prijave.
Projekt: »Bottom up« / Vse discipline / Ni vnaprej določene teme raziskovalnega projekta, vendar pa je potrebno projektno idejo navezati na eno ali več ključnih raziskovalnih področji programa (key research areas):

–          Materials engineering

–          Data & Intelligence

–          Health

–          Sustainability

–          Welfare & Inclusion

Razlogi za prijavo: MSCA COFUND EUTOPIA-SIF mladim raziskovalcem ponuja odlične pogoje za dvig raziskovalne odličnosti in kariernega razvoja:

–          Dvoletna pogodba o zaposlitvi kot Marie Sklodowska-Curie COFUND raziskovalec na eni izmed EUTOPIA univerzi.

–          Popolna akademska svoboda pri izvajanju raziskovalnega projekta.

–          Mednarodna in medsektorska mobilnost preko gostovanj na akademski in/ali neakademski instituciji.

–          Program usposabljanja in razvoja kariere (PCDP)

Potek izbora raziskovalcev Izbor odličnih tujih izkušenih raziskovalcev bo potekal odprto in transparentno, v več fazah v okviru EUTOPIA izbornih komisij. Pri evalvaciji prijav lahko sodelujejo tudi pedagogi in raziskovalci z UL. V času trajanja projekta bo UL vsako leto zaposlila 2 izbrana raziskovalca (raziskovalca izbrana na razpisu 2020/21 se zaposlujeta na FF in FKKT, skupaj pa bo v času trajanja projekta UL zaposlila 8 raziskovalcev).

Okvirna časovnica izbora (v ang.)

January 20: Eligibility check results

February 4: Relevance feedback closing

February 7: International peer review

March 21: Closing Review stage