Poletne šole EIT Food za in priložnosti za študente – dodiplomske, magistrske in doktorske študente, ter za mlade strokovnjake; prijave 10.5.2021 / 5.6.2021

S strani krovne organizacije EIT Food, smo na UL prejeli obvestilo o zanimivih priložnostih za študente.

• Global Food Venture Programme  – prijavijo se lahko doktorski študenti iz cele Evrope, ki želijo svoje inovativne raziskave spremeniti v poslovne ideje. Program hkrati neguje in razvija talente, ki jih zanimajo možnosti zaposlitve v industriji. Doktorski študenti so lahko iz različnih disciplin, od agroekologije, biotehnologije, gozdarstva do medicine, informatike, ter katerakoli druga ustrezna smer. Pomembno je le, da so njihove inovativne raziskave in/ali poslovne ideje tako ali drugače povezane z Food & AgTech področjem. V preteklosti smo imeli tudi študente z medicinskih univerz, ki so se ukvarjali z zdravo in uravnoteženo prehrano v povezavi z Alzheimerjevo boleznijo; ali informacijskimi rešitvami in robotiko, pomembne za živilsko industrijo in kmetijstvo.
    • Prijave za GFVP Stage I (poletna šola) so odprte do 10.maja 2021 in za GFVP Stage II (Busines Incubation) do 5. junija 2021 (prijavni rok je bil ravno podaljšan iz 20.maja na 5.junij 2021).
    • Stage I Fees: € 300 (Mai 2021) & Stage II Fees: € 420 (in two instalments June, Sep 2021)
  • Poletne šole za dodiplomske, magistrske in doktorske študente, ter za mlade strokovnjake.
  • Več o poletnih šolah na: https://www.eitfood.eu/projects/inspire . Prijave se bodo odprle v drugem tednu maja.