Pomembno_1. razpis programa Interreg IPA ADRION; odprt do 30.6.2023

Odprt je prvi razpis programa Interreg IPA ADRION  katerega glavni cilj je obravnavati skupne izzive jadransko-jonskega območja, kot so varovanje biotske raznovrstnosti, podnebne spremembe, trajnostni promet skozi implementacijo inovativnih modelov in orodji ter tako prispevajo k pametnejši in bolj zeleni regiji.

Osrednje prioritete so pametna družba, zelena družba in promet;

1. Priority Axis 1: Supporting a Smarter Adriatic and Ionian Region
  2. Priority Axis 2: Supporting a Greener and Climate Resilient Adriatic and Ionian Region
  3. Priority Axis 3: Supporting a Carbon Neutral and Better Connected Adriatic and Ionian Region

Projektna prijava se mora naslanjati na eno izmed specifičnih prioritet, ki so navedene v razpisu.

Več informacij o razpisu: IPA ADRION First Call for Proposals – Interreg ADRION Programme (adrioninterreg.eu)

Rok za oddajo projektnih predlogov je petek, 30. 6. 2023 do 13:00 ure.

Prijavitelji morajo projektno prijavo predložiti v elektronski obliki preko sistema “Jems”, povezava: Jems (regione.emilia-romagna.it)

Partnerstvo

Upravičeno območje se je razširilo tudi na Severno Makedonijo in San Marino (kot tretja država), skupno je za sodelovanje upravičenih 10 držav (Italija, Slovenija, Grčija, Hrvaška (ESRR države), Črna Gora, Bosna in Hercegovina, Albanija, Srbija, Severna Makedonija (IPA države) in San Marino).

Vsak projekt mora vključevati vsaj šest partnerjev iz šestih različnih sodelujočih držav programskega območja od katerih so:

• Vsaj  trije partnerji iz treh različnih sodelujočih držav ESRR.
  • Vsaj trije partnerji iz treh različnih sodelujočih držav IPA.

Partnerstvo lahko vključuje največ dva projektna partnerja iz iste sodelujoče države.

POMEMBNO!

Razpis določa, da je ista organizacija lahko:

– vključena, kot vodilni partner (VP) le v dveh projektnih prijavah v okviru dveh različnih prioritet;

– vključena v maksimalno treh projektnih prijavah na razpisu.

Univerze lahko v razpisu sodelujejo na ravni »oddelkov,« kar pomeni na ravni fakultet/akademij. Članice UL v javnih razpisih sodelujejo v imenu in s podatki Univerze v Ljubljani. To pomeni, da v prijavni dokumentaciji navajate podatke UL (MŠ, DŠ ipd.), podpisnik dokumentov pa je rektor kot zakoniti zastopnik.  V razpisni dokumentaciji, ustrezno v oklepaju, poleg Univerze v Ljubljani zapišete tudi ime fakultete/akademije, da se na ta način zadosti pogoju sodelovanja na ravni »oddelka«. Ker je pogoj, da je lahko organizacija (»oddelek«) VP le v dveh projektnih prijavah v dveh različnih prioritetah, je potrebno v primeru več zainteresiranih raziskovalk in raziskovalcev znotraj članice ustrezno uskladiti interese, da se zadosti pogojem razpisa. Sodelovanje kot projektni partner ni omejeno, vendar pa je potrebno upoštevati pogoj, da lahko skupno fakulteta sodeluje le v treh projektnih prijavah.

Nacionalna kontaktna točka:

Danijela Kos