Pravilnik o stabilnem financiranju znanstvenoraziskovalne dejavnosti UL (velja od 5. 7. 2022)

5.7.2022 je stopil v veljavo  Pravilnik o stabilnem financiranju znanstvenoraziskovalne dejavnosti UL  .

Pravilnik o stabilnem financiranju znanstvenoraziskovalne dejavnosti Univerze v Ljubljani ureja stabilno financiranje in določa postopke za izvedbo aktivnosti v okviru stabilnega financiranja znanstvenoraziskovalne dejavnosti.

Pravilnik vsebuje določila o:
– strukturi stabilnega financiranja, ki obsega institucionalni steber financiranja (ISF), programski steber financiranja (PSF) in razvojni steber financiranja (RSF);
– postopkih spremljanja izvajanja in vrednotenja obstoječih raziskovalnih programov;
– ustanovitvi, preoblikovanju ali ukinitvi raziskovalnega programa;
– načinu spremljanja sestave raziskovalnega programa in določitve vodje raziskovalnemu programu;
– finančnih elementih delovanja raziskovalnega programa;
– zagotovitvi financiranja neprekinjenosti dela med posameznimi projekti;
– izvedbi institucionalne samoevalvacije;
– izboru in financiranju mladih raziskovalk in mladih raziskovalcev;
– spodbujanju starostne in spolne uravnoteženosti vodij raziskovalnih programov in nosilcev ključnih vodstvenih funkcij;
– izvajanju drugih strateških nalog Univerze v Ljubljani
– pristojnih organih in delovnih telesih ter njihovih pristojnostih in odgovornostih.

Pravilnik o stabilnem financiranju znanstvenoraziskovalne dejavnosti UL sta sprejela: Senat Univerze v Ljubljani na 3. korespondenčni seji, ki je potekala od 27. 6. 2022 do 30. 6. 2022 in Upravni odbor Univerze v Ljubljani na svoji 1. izredni seji 30. 6. 2022  na podlagi 29. člena Zakona o znanstvenoraziskovalni in inovacijski dejavnosti (Uradni list RS, št. 186/21), Uredbe o financiranju znanstvenoraziskovalne dejavnosti iz proračuna Republike Slovenije (Uradni list RS št. 35/22), Splošnega akta o stabilnem financiranju znanstvenoraziskovalne dejavnosti (Uradni list RS, št. 87/22) ter normativov in standardov, ki jih je sprejela Vlada RS.