Razpis Erasmus+ European Universities Initiative / Evropske Univerze

1. novembra 2019 je Evropska komisija objavila nov razpis Erasmus+ za leto 2020, med drugim tudi drugi poziv na razpis Evropske univerze (European Universities).

Na lanskoletnem razpisu sheme Evropske Univerze je Univerza v Ljubljani uspešno pridobila projekt EUTOPIA – European Universities Transforming to an Open Inclusive Academy for 2050.

Razpis Evropske univerze je namenjen predvsem razvojnim in strateškim centraliziranim projektom, zato Evropska komisija odsvetuje sodelovanje posamezne univerze v več projektih te sheme.

V imenu rektorja prof. dr. Igorja Papiča zato Univerzitetna služba za raziskovalno dejavnost članice UL poziva, da se o morebitnih povezavah za prijavo na razpis ne dogovarjajo.