Vabilo na 5.Simpozij slovenskih raziskovalcev v tujini; 21. – 22. decembra 2020

Posredujemo vam vabilo na 5. Simpozij slovenskih raziskovalcev v tujini, ki ga organizira Društvo VTIS (Društvo v tujini izobraženih Slovencev) v sodelovanju z MIZŠ.

Simpozij bo potekal v ponedeljek, 21. in torek, 22. decembra 2020 s pričetkom ob 10.45 uri, in sicer virtualno preko ZOOM-a. Namenjen je vzpostavitvi in utrjevanju vezi med slovenskimi raziskovalci v tujini in raziskovalci ter profesorji v Sloveniji, z dolgoročnim namenom projektnega sodelovanja in deljenja dobrih praks.

Na simpoziju bo potekalo 5 tematskih panelov:

– Odgovorne tehnologije,

– Astronomija,

– Intermedijska umetnost in kulturna dediščina,

– Raziskovalna in inovacijska strategija Slovenije (RISS) 2030 in internacionalizacija

– Mikrobiologija in infekcijske bolezni).

Na vsakem panelu bodo trije govorci – slovenski profesorji oziroma raziskovalci v tujini (ki delujejo na različnih uglednih univerzah po svetu in Sloveniji) – predstavili svoje raziskovalno delo publiki. Panelom bodo predsedovali profesorji ali raziskovalci iz univerz in raziskovalnih inštitutov v Sloveniji. Odmori se bodo uporabili za navezovanje novih stikov in za pogovore o morebitnem znanstvenem sodelovanju.

Poleg tega bo na dogodku potekala okrogla miza na temo Sobivanje slovenskega in angleškega jezika v slovenskem akademskem prostoru – izzivi, priložnosti in dileme” ter predstavitev štipendij ASEF in priložnosti namenjene slovenskim raziskovalcev v tujini.

Več informacij: – prijave: https://www.eventbrite.com/e/5-simpozij-slovenskih-raziskovalcev-v-tujini-tickets-129489880719  – Facebook:  https://fb.me/e/3QiHnbME2

– Celoten program z opisi govorcev :

Program_Simpozij 2020

Simpozij mail