Welcome Information Event for Foreign Researchers and Teachers at University of Ljubljana / Vabilo na informativni dogodek – 14. 2. 2019

Dear All,

You are kindly invited to Welcome Information Event for Foreign Researchers and Teachers at University of Ljubljana.

The event will take place on Thursday, February 14th, 2019, at University of Ljubljana, Kongresni trg 12, in conference room Vogalna soba on first floor.

We recommend your arrival latest at 12:50, as the event will start at 13:00 hrs. The event will finish approximately at 15:00 hrs, please reserve some additional time for networking and coffee.

Formal program will be shared with all participants at the event. Our main goal for the program is to include the topics that will help you with your research work and life in Slovenia.

Please respond by February 6th latest to confirm your attendance, to email alja.gazvoda@uni-lj.si.

Best regards,

University office for Research

University office for Human Resources

Spoštovani,

Vabimo vas, da se udeležite »informativnega dogodka za tuje raziskovalce in pedagoge«, ki ga organizira Univerza v Ljubljani.

Dogodek bo potekal v četrtek, 14. 2. 2019 v Vogalni sobi rektorata (1. nadstropje), Kongresni trg 12.

Uradni pričetek dogodka bo ob 13h, predlagamo, da pridete vsaj 10 minut pred pričetkom. Po končanem uradnem programu, predvidoma ob 15h ste vabljeni na druženje ob kavi.

V program bodo uvrščeni praktični napotki, ki vam bodo v pomoč pri vašem delu in življenju v Sloveniji.

Vašo prisotnost prosim potrdite z odgovorom na e-pošto alja.gazvoda@uni-lj.si, najkasneje do 6. 2. 2019.

S spoštovanjem,

Univerzitetna služba za raziskovalno dejavnost

Univerzitetna služba za kadrovske zadeve