2. Naloga (NP): Metoda dvojnega svinčnika

Dvojni svinčnik je orodje, s katerim posnemamo široko pero. Pomaga nam razumeti distribucijo kontrasta in os podebelitve glede na kot pisanja. Črke z njim rišemo na podlagi skeletov, pri čemer se poteze kažejo kot vzporedne tanke krivulje, ki jih z oblikovalskimi intervencijami (zaključki, spoji, prehodi) modficiramo v črkovne oblike.

Z metodo dvojnega svinčnika nariši besedo poslednja. V šoli (14. 3.) izvedeš začetno risbo. Po konzultacijah jo korigiraš doma in nadgradiš z eno od sprememb, npr.:
– dodaš ali odvzameš serife
– povečaš ali pomanjšaš kontrast
– spremeniš zaključke
– spremeniš debelino reza
Sprememba naj bo razvidna, a ne prevelika, da ohraniš skladnost besed.

Rišeš črke x-višine 5 cm, v črnobeli tehniki. Če zmanjka papirja, ga zlepi po dolžini. Obe besedi predstaviš v šoli (21. 3) na skupnem listu.